KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455266
*
nr 1245 5266
Johan Heijer
(1876-1961), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad -47. Olja på duk, 47x39
Kondition: skadad ram
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2019
kl 19:50:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 16:31:38
1
100 kr
27/3 20:37:57
2
150 kr
31/3 21:18:05
1
200 kr
1/4 15:18:08
3
350 kr
1/4 15:52:47
1
300 kr
1/4 15:52:47
3
350 kr (Budbetjänt)
1/4 19:45:14
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben johan heijer olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Johan Heijer
Kondition: skadad ram
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
Läs om budbetjänten
nr 1245 5266
Johan Heijer
(1876-1961), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad -47. Olja på duk, 47x39
Kondition: skadad ram
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/3 16:31:38 | 1 | 100 kr |
| 27/3 20:37:57 | 2 | 150 kr |
| 31/3 21:18:05 | 1 | 200 kr |
| 1/4 15:18:08 | 3 | 350 kr |
| 1/4 15:52:47 | 1 | 300 kr |
| 1/4 15:52:47 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 1/4 19:45:14 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben johan heijer olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



